TA STRONA UŻYWA COOKIE. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglą…darki. >> zamknij

Pierwszy wyjazd Aktywatorium 2016 już za nami! Tym samym rozpoczęła się współpraca 30 niesamowitych osób, które w swoich szkołach stworzyły MAKS-y czyli Młodzieżowe Aktywatoria Kapitału Społecznego.

Cykl zajęć integracyjnych i szkoleń merytorycznych otwarł działania w ramach Aktywatorium 2016, w smypatycznej atmosferze poznaliśmy wszystkich Liderów. Dzięki wspólnym rozmowom i zadaniom grupa zintegrowala się bardzo skutecznie. Dzięki temu przyszła współpraca przy realizacji pomysłów młodzieży będzie łatwiejsza a wzajemna promocja MAKS-ów jeszcze bardziej skuteczna.

Mimo, że warsztaty odbyły sie już po zakończeniu roku szkolnego Liderzy z ogromnym zaangażowaniem uczestniczyli równeiż w warsztatach teoretycznych prowadzonych przez doświadczonych trenerów - panią Agnieszkę Olszewską z firmy Instytut Projektów i Doradztwa oraz Pana Daniela Króla z firmy Project Partners.

Wspólpraca z aktywnymi  trenerami  w sferze projektowej prowadziła nieuchronnie każdą z grup do rozpoczęcia pracy nad własnym pomysłem. Nie ma bowiem lepszej metody na naukę i poznawanie niż samodzielne testowanie rozwiązań pod okiem doświadczonej kadry. Każda z 5- osobowych grup rozpoczęła szczegółową analizę wszystkich błyskotliwych pomysłów jakie przychodza im do głowy a następnie przystapiła do przygotowania matrycy projektu na wybrany demokratycznie temat.

Godziny ciężkiej ale inspirującej pracy nad projektami przerwane były przez wspólne działania integracyjne. W czasie pobytu w Ośrodku Szkoleniowo - warsztatowym Nadwarciański Gród w Załęczu Wielkim przyjęliśmy również Gościa Specjalnego w czasie wieczornego ogniska. Był nim Pan Albert Waśkiewicz - społecznik, wieloletni działacz na rzecz Społeczności lokalnej oraz przedsiębiorca.

Dzięki jego ciekawym opowieściom na temat wypraw wspinaczkowych po najwyższych szczytach, odległych podróżach i zdobywaniu coraz większych umiejętności w zarządzaniu życiem zawodowym i prywatnym cała grupa poczula się jeszcze mocniej zainspirowana do działania.

Liderzy z żalem opuszczali ośrodek - mimo wytężonej pracy zapanowała iście przyjacielska atmosfera. Nadszedł jednak czas na realizację następnych etapów projektu a zanim one, wszyscy zasłużyli na odpoczynek wakacyjny!